trende

Eczane Tabelası

Eczane Tabelası

Yeni Eczane Tabelası Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Yönetmeliğe uygun kırmızı beyaz eczane tabela fiyatları çeşitli ölçülere ve kullanılan malzemeye göre, hazırlanacak kasanın içerisinde kullanılacak led adetlerine göre maliyetler değişmektedir.

Yeni Eczane Tabelası Yönetmeliği Detayları Nelerdir?

Eczane Tabelası Yönetmeliği, 2014 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu yönetmelikle ülkemiz genelinde hasta ve ihtiyaç sahiplerinin eczanelere erişimlerini kolaylaştırmak, farklılıkları ortadan kaldırarak haksız rekabeti önlemek yanı sıra farklı tabela sistemleri ile görsel kirliliği de önlemek hedeflenmiştir.

Daha detaylı bilgi için Sağlık Bakanlığı Eczane Levha Standartları Kılavuzu bağlantısına tıklayarak kolayca inceleyebilirsiniz.

Eczane tabelalarının ışıklı ya da ışıksız tabela olması eczacının inisiyatifine bırakılmıştır. Eğer ışıklı tabela tercih edilirse, sadece ‘’ECZANE’’ yazısı kısmında led aydınlatma kullanılabilinir. Tabelada yer alan eczane isminde hiçbir şekilde aydınlatma kullanılamaz. Ayrıca kılavuz eczane harflerinin de kırmızı pleksi vakumdan yapılmasını da zorunlu kılmıştır.

Yeni Yönetmelik Eczane Tabelası Ölçüleri